Bavorský Erb / Bora Wetu Shetani  / Představení naší Bory.  / Představení naší Bory Wetu Shetani

Představení naší Bory Wetu Shetani

Bora Wetu Shetani ( "náš nejlepší ďábel "z překladu Svahilštiny)- Rhodeský ridgeback
shetani-uvod.jpg


Otec: Dantheo Abutambu z Valdštějnských lip.
Matka: Cendy Ell od Kovářovské hůrky.

Narozena 19.5.2011
Rodokmen-ČLP/RR/6925
Bonitace-27.4.2013 CHOVNÁ FENA
DKK,DLK- 0/0,0/0
Výška 61 cm, váha 30 kg
Barva červená pšenice.
Plnochrupá.
Skus nůžkový


Bora Wetu Schetani pochází z naší CHS vrhu B  z 11 štěňátek. Je to líbivá standardní fena jemného typu, která má krásnou hlavu, dobře nasazé uši, bez černé masky, dobré úhlení končetin, výbornou mechanikou pohybu, se správnou zádí a dobře nasazeným ocasem. Je majitelkou krásného standardního ridge a  jemné červeno pšeničné srsti, kterou zdědila po svém otci.

Její povaha je vyrovnaná, snad trošku rezervovaná vůči cizím lidem. Miluje piškoty, vodu, své uzlíky a spaní s nohama vzhůru. Její lovecké pudy nejsou tak silné, dokáže se odvládat a spíše se proběhne ze zvědavosti. Miluje procházky ve volné přírodě a nebyl u ní nikdy problém s poslušností. Jako asi každý RR miluje lenošení, ať už ve svém pelíšku pod dekou, nebo v obýváku na kožešině.
Od malička nesnáší hlazení po hlavě, ale panička to občas nevydrží...
chovna-fena-borca.jpg

shetani-2-ridge.jpg

shetani-3-postoj.jpg

shetani-1-hlava.jpg

shetani-4-posed.jpg

Matka Shetany:
Cendy Ell od Kovářovské hůrky nar. 24.4.2006
více o jejím rodokmenu zde
cendy-ell.jpg

Otec Shetani:
Dantheo Abutambu z Valdštejnských lip nar. 31.3.2008
dantheo-abutambu.jpg
Dantheo se narodil v jedné z nejlepších chovatelských stanic u nás  KwaNyoni z osmi štěňátek byl jediný kluk.
Je ztělesněním všeho skvělého, má jedinečnou, mírnou  povahu, přátelskou, velmi sebevědomou a nekonfliktní. Mezi ostatními psy je respektovaný a vzbuzuje velkou autoritu, nepouští se však nikdy do střetů se psy. Nehoní se za fenkami ani za zvěří, velmi dobře poslouchá a když má dobrou a rozvernou náladu, velmi rád a ochotně cvičí.Dantík je typický ridgeback ve svém rezervovaném vztahu k cizím lidem, miluje plavání, aportování, houbaření a je úžasně poslušný a hodný.

Výstavní ohodnocení: Krajský vítěz, Vítěz Mladé Boleslavi, II. místo VI. skupiny FCI - res. BIG ´10, Nejlepší mladý pes - Junior BOB ´09, Vítěz baby CKRR ´08, Vítěz baby KCHRR ´08, Vítěz baby CACIB MB, Vítěz dorost CACIB Praha, II. Nejkrásnější hlava KCHRR ´09, II. Nejkrásnější pohyb KCHRR ´09, III. Nejkrásnější hlava CKRR ´08, IV. Nejkrásnější hlava KCHRR ´10, čekatel šampiona Slovenska
Výkon/zkoušky: ZOP, ZZO, BH, coursingová licence, test povah / RR-sport 2010, Nejsportovnější ridgeback KCHRR 2011

čerpáno z www.doinyo.cz a www.ridgeback.vesele.info

Matkou Danthea je krásná fena BARBARA Z VALDŠTEJNSKÝCH LIP, která se narodila 7.3.2004 a její rodokmen sahá do nejkvalitnějších představitelů RR u nás.


Otcem Danthea je úžasný pes ABUTAMBU AZIZ DE KIUNGWANA který se narodil 11.8.2005 výška 69 váha 44 kg pocházejícího z kvalitní německé chovatelské stanice, ale původem je z Francie.

zpět